Enstitümüz

 

Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü Hakkında

 

   

   

       Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü, yüksek teknolojiye dayalı disiplinler arası çalışmalara ihtiyaç duyulan hayatın hemen her alanında istihdam edilmek üzere ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacak yenilikler ortaya koyan araştırma-geliştirme ve uygulama üssü olmayı hedeflemektedir. Temel Bilimler, Mühendislik ve Tıbbi Bilimler alanlarında hizmet verecek olan enstitümüz ilk aşamada Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji anabilim dalları olmak üzere iki lisansüstü program ile hizmete başlamıştır. 

 

       Ülkemizin disiplinler arası alanda faaliyet gösteren ilk ve tek enstitüsü olma hedefiyle, uhdesinde barındırdığı yüksek teknolojik ince film üretim sistemleri, elektriksel optiksel ve yapısal karakterizasyon cihazlarıyla ve yüksek çözünürlükte görüntüleme, profilleme ve litoğrafik desen üretim sistemleri ve Kızılötesi ve Raman analiz cihazları altyapısıyla bilim insanlarının ve değişik disiplinlerden lisansüstü öğrencilerin dünya standartlarında araştırma projelerinin yapabildiği ortak bir buluşma noktası olacaktır. Dolayısıyla, nanoteknoloji ve biyoteknoloji temelli katma değeri yüksek, yenilikçi ArGe çalışmalarını ve bu çalışmalara katkı sağlayabilecek donanımlı eğitimci ve araştırmacı yetiştirmek ve üniversite-sağlık sektörü ve sanayi işbirliğini motive edecek, ekonomik değeri yüksek organik, inorganik ve biyo-uyumlu ürünler ortaya çıkaracak ortam oluşturulacaktır. 

   

 

 

 

Misyonumuz    Yüksek teknolojik cihazlarla donanımlı araştırma altyapısıyla; bilimsel ve etik değerleri özümseyen; ülkemizin eğitim kurumlarına, sağlık sektörüne ve sanayisine dünya standartlarında kaliteli eğitim-öğretim programıyla yetkin uzmanlar yetiştiren; bilimsel, teknolojik ve sağlık sektörünü önceleyen; disiplinlerarası araştırma üssü olarak varlığını sürdüren ve kapsamı içerisindeki teknolojik gelişime her durumda öncülük eden misyonu dahilinde hizmet sunmak.

 

Vizyonumuz    Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişimine yön veren, yüksek kalitede disiplinlerarası eğitim sunan ve ileri seviyede kapsamlı teknolojik altyapısıyla dünya ölçeğinde öncü bir eğitim ve araştırma kurumu olmak.

 

 

 

Tarihçemiz

Enstitümüz, 02 Ağustos 2019 tarihli ve 30850 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak 1385 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’na göre İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa bünyesinde Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji adıyla kurulmuştur.

 

Müdürlerimiz

 

                                                                                        Prof. Dr. Hasret Demircan YARDİBİ

                                                                                                                  2020 - 

 

                                                                                                                        

 

                                                                                                    Prof. Dr.Bayram ÜNAL

                                                                                                             2019-2020

 

 

 

   İÜC Logo PNG 300 dpi
  İÜC Logo JPG 300 dpi
  
  


 Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü Logo (tr-en) PNG 300 dpi Nanoteknoloji ve Biyoteknoloji Enstitüsü Logo JPG 300 dpi